fbpx

Montaż klimatyzacji w biurze

Wieloletnie, bezawaryjne działanie klimatyzacji to główne założenie naszych specjalistów, jeśli chodzi o klimatyzację w biurze. Decydując się na instalację systemu klimatyzacyjnego, musimy pamiętać o kilku zasadniczych sprawach.

Urządzenia klimatyzacyjne, dostępne na rynku, z roku na rok cieszą się coraz większą wydajnością i większym komfortem pracy. Pamiętajmy jednak, że nie tylko cena ma tutaj znaczenie. Decydując się na klimatyzację przede wszystkim powinniśmy jednoznacznie wskazać, ile pomieszczeń biurowych będziemy schładzać lub dogrzewać.  Urządzenia maja bowiem swoja wydajność i jeśli nie dostosujemy urządzeń do kubatury pokoju, czy pomieszczenia, to albo skończy się stałą pracą nawiewu, albo wręcz ogromnymi rachunkami za prąd. Ważne jest także to, jak rozmieszczone są poszczególne pomieszczenia, oraz ile osób pracuje w danym miejscu, i jak dużo ciepła emitują urządzenia znajdujące się wewnątrz. Część klientów pyta także o to, czy klimatyzator można zamontować w dowolnym miejscu? Pamiętajmy bowiem, że klimatyzator to także jednostka zewnętrzna, która musi znajdować się w pobliżu. Do wyboru mamy:

– klimatyzatory ścienne,

– klimatyzatory typu Split,

– klimatyzatory kasetonowe,

– klimatyzatory kanałowe,

– klimatyzatory sufitowe.

Gdy już podejmiemy decyzję o montażu klimatyzacji, pamiętajmy również o stałym serwisowaniu i konserwacji. W przypadku całego systemu jest to niezbędne. W kwestii montażu klimatyzacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.