fbpx

Hydroizolacja dachów/ Remont nieszczelnego dachu

Remont dachu – jaki sposób wybrać na uszczelnienie naszego dachu?

Remont dachu jest wyzwaniem dla każdego właściciela budynku. Poza wyborem technologii pokrycia dachowego trzeba zmierzyć się z usunięciem starego materiału i jego utylizacją. Niektóre stosowane rozwiązania wymagają naprawy już po pięcioletnim okresie użytkowania. Mają na to wpływ parametry zastosowanego materiału pokryciowego, które są związane z czynnikami atmosferycznymi. Poniżej zaprezentowane rozwiązanie jest korzystne pod kilkoma względami. Jest opłacalne ekonomicznie ze względu na 25 letni okres gwarancji właściwego funkcjonowania, oszczędza czas, gdyż nie wymaga prac związanych z usuwaniem starego pokrycia dachu i jest ekologiczne z powodu wysokiej refleksyjności stosowanego materiału wykończeniowego. Rozwiązaniem tym jest system inteligentnej hydroizolacji dachów.

Inteligentna hydroizolacja dachów – co możemy nią pokryć?

Umożliwia on wykonanie trwałego pokrycia dachowego bez zrywania wyeksploatowanej membrany PCV, papy lub innego starego materiału dachowego, oraz bez kosztownej jego utylizacji. Technologia płynnych membran poliuretanowych została opracowana w sposób, który zapewnia razem z odpowiednio dobranym do rodzaju podłoża podkładem gruntującym wysoką adhezję do podłoża (przekracza ona 20kg/cm2). Bezpośrednio wpływa to na niezawodność w wieloletnim użytkowaniu.

Inteligentna hydroizolacja dachów – ile warstw trzeba zaaplikować na dach?

Renowacja nieszczelnego dachu z zastosowanie takiego rozwiązania możliwa jest przy zastosowaniu jedynie trzech warstw produktów. Pierwszą tworzy podkład gruntujący występujący w kilku wersjach, przeznaczonych do różnych rodzajów podłoża. Następną- płynne membrany dachowe poliuretanowe, z których użyciem można zarówno stworzyć doskonałą hydroizolację nowego dachu, jak i odrestaurować stare, nieszczelne pokrycia dachowe. Primer i płynną membranę warto pokryć ochronną powłoką, dla wzmocnienia ochrony przed skutkami promieniowania UV. Membrany dachowe pokryte top-coatem ADY-E spełniają normy przewidziane dla tzw. „zimnych dachów”.

Inteligentna hydroizolacja dachów – jakie są jej zalety?

Płynne membrany dachowe pozwalają na uzyskanie wieloletniej szczelności dachu z gwarancją 25 lat trwałości. Aplikując poliuretanową membranę dachową uzyskujemy bezszwową powłokę hydro izolacyjną, która jest silnie związana z podłożem na całej połaci dachu. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na wszelkie czynniki eksploatacyjne, jak np.: promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, stojącą wodę. Jeżeli zastosujemy opcjonalny top-coat dodatkowo uzyskamy bardzo wysokie parametry refleksyjności promieni słonecznych, co ma bezpośrednie przełożenie na obniżenie temperatury w budynku w miesiącach letnich. Dzięki temu poprawi się komfort termiczny w budynku, a w przypadku zastosowania klimatyzacji – obniżą się koszty jej funkcjonowania (niższy pobór prądu przez klimatyzację). Zastosowanie top-coatu, a co za tym idzie spełnienie wymogów „zimnego dachu” (parametr refleksyjności promieni słonecznych SRI102) ogranicza również szkodliwy efekt miejskiej wyspy ciepła.