Fotowoltaika – Rybnik

Z roku na rok obserwujemy rosnące rachunki za gaz, wodę, ale przede wszystkim za prąd. Mieszkańcy Rybnika coraz częściej doceniają alternatywne źródła energii. Coraz częściej obserwujemy solary, niewielkich rozmiarów wiatraki, ale coraz większą popularnością cieszą się w naszym mieście panele fotowoltaiczne ( przez spore gro osób określane mianem fotowoltanicznych).

Panele słoneczne. fotowoltaika w Rybniku

Energia ze słońca cieszy nas coraz bardziej, bo przecież to nie tylko ekonomia dl naszego budżetu domowego, to przede wszystkim ekologia – czystsze powietrze jesienią, zimą, czy wiosną. Korzyści są ogromne i dlatego dychy rybnickich domów coraz częściej „błyszczą” niebieskimi panelami. Ile można zaoszczędzić? Wszystko zależy od czynników takich, jak:

  • stopnień nasłonecznienia
  • układ budynku względem stron świata
  • wielkości mikroinstalacji fotowoltaicznej
  • wielu innych ważnych czynników

Osoby, które już cieszą się energią ze słońca w superlatywach wypowiadają się na temat fotowoltaiki:

„Od pierwszego dnia praktycznie zaczęliśmy oszczędzać, mą pokazywał mi w telefonie ile udało się wyprodukować w danym dniu energii elektrycznej. W skali miesiąca to nie są duże kwoty, ale w skali roku można wyliczyć nawet 5-6tysięcy. Jak zatem ma się nie opłacać?” 

Barbara z Rydułtów

   „Na początku bardzo sceptycznie podchodziłem do solarów, ale gdy się sprawdziły od razu pomyślałem o montażu fotowoltaiki na naszym domu. Dosłownie w pół roku wszystko już było jasne – energia z paneli słonecznych naprawdę się opłaca. Dziś jestem na etapie namawiania sąsiadów – zwłaszcza tych, którzy palą węglem w piecach. Fotowoltaika + pompa ciepła to prawdziwy interes na +” 

Bogdan z Rybnika

Jak widać energia słoneczna cieszy się w Rybniku coraz większą popularnością! Tym bardziej cieszy fakt, że miasto zdobyło kolejne fundusze w ramach unijnego dofinansowania do montażu fotowoltaiki w Rybniku.

Montaż paneli fotowoltaicznych – Rybnik

 

Poszukujecie Państwo solidnej firmy z terenu Rybnika – zapraszamy do współpracy! Nasi specjaliści wycenią a następnie zamontują całość w Waszym domu lub firmie.