fbpx

Dachy kryte cementodachówką – jak je naprawiać?

Dach kryty dachówką betonową – zalety i wady

Dach kryty cementodachówką, to jeden z rodzajów pokryć dachowych, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję o pokryciu naszego dachu. Tak kryty dach trudno zwykłemu laikowi odróżnić od dachu krytego dachówką ceramiczną, której cena należy do najwyższych pośród materiałów pokrywających dachy. Tak więc rozwiązanie to pozwala na osiągnięcie estetycznego wyglądu przy relatywnie ograniczonych kosztach. Dachówka cementowa jest też bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, ma niską nasiąkalność wodą, czyli wysoką hydroizolacyjność, i co za tym idzie, ma też wysoką mrozoodporność. Dachy z betonu zwyczajowo są pokrywane powłokami ochronnymi i farbami akrylowymi, co pozwala na stosowanie szerokiej gamy kolorystycznej. W przypadku użytkowania poddaszy dodatkową zaleta jest duża grubość i ciężar takiej powierzchni, gdyż dzięki temu cementodachówka idealnie wygłusza dźwięki opadów atmosferycznych oraz zapewnia skuteczną ochronę przed letnim gorącem i skwarem.

Naprawa dachu krytego cementodachówką – skutecznie, szybko i estetycznie

Każdy dach, nawet ten z betonu potrzebuje okresowych przeglądów i napraw. Rozważając zastosowanie membran poliuretanowych mamy do czynienia z bardzo szybką i skuteczną metodą naprawy dachu z cementodachówki. Dzięki półpłynnej formie aplikacji pozwala ona na bezspoinowe pokrycie całej powierzchni, które gwarantuje wysoką hydroizolacyjność oraz parametry refleksyjności zapobiegające nagrzewaniu się dachu w okresach wysokiego nasłonecznienia. Duża elastyczność i bardzo dobre przyleganie membrany do warstwy betonowego poszycia gwarantują wieloletnie, bezawaryjne jego użytkowanie na kolejne kilkadziesiąt lat.

Gdy cieknie dach pokryty cementodachówką (dach z dachówki betonowej) …

Czasami problem z nieszczelnym dachem betonowym pojawia się nagle i chyba zawsze niespodziewanie. Szybkie działanie w takiej sytuacji jest koniecznością, aby nie dopuścić do powiększania się szkody w postaci zalewania stropu i ścian. Wtedy zastosowanie płynnej membrany poliuretanowej jest szybkim, bezproblemowym i wygodnym rozwiązaniem. Dzięki jej płynnej konsystencji wnika ona w szczeliny i uszczelnia je w sposób trwały. Specjalnie do takich napraw dedykujemy Państwu specjalną linię produktów uszczelniająco-klejących. Aplikuje się je szpachlówką, prostopadle do pęknięcia a dzięki unikalnym właściwościom naszego produktu idealnie przywiera do warstw betonu i na trwałe się z nim łączy, tworząc szczelne wypełnienie. Największą jednak zaletą jest możliwość użycia tej metody uszczelniania niezależnie od warunków pogodowych. Tak przeprowadzona naprawa betonowego dachu jest szybka do przeprowadzenia, łatwa w aplikacji, skuteczna i trwała.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zastosowaniem żywic poliuretanowych do renowacji dachu, uszczelnienia ścian lub piwnic lub chcecie w sposób trwały i estetyczny odnowić elewację Waszego domu, zapraszamy na naszą stronę internetową www.noren.com.pl lub do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem telefonu +48 519 181 373